Švábí polévka (Kakerlakensuppe)

Kód: 3124
Neohodnoceno
269 Kč –14 %
Švábí polévka (Kakerlakensuppe)
269 Kč –14 % 229 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Švábí polévka (Kakerlakensuppe) je svižná hra o odhazování karet, ve které se může snadno stát, že z hub se vám stanou mrkve, pórek či papričky. Znáte-li recept na švábí polévku, můžete ji v mnohém vylepšit. Ve hře Švábí polévka (Kakerlakensuppe) hráči spolupracují ve snaze uvařit polévku z pórku, papriček, mrkve...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Švábí polévka (Kakerlakensuppe) je svižná hra o odhazování karet, ve které se může snadno stát, že z hub se vám stanou mrkve, pórek či papričky. Znáte-li recept na švábí polévku, můžete ji v mnohém vylepšit.

Ve hře Švábí polévka (Kakerlakensuppe) hráči spolupracují ve snaze uvařit polévku z pórku, papriček, mrkve a hub – nikdy však nesmí říci, jakou s ingrediencí přidávají do hrnce. Hra obsahuje 128 karet, z nichž 112 jsou karty zeleniny čtyř typů a 16 „zapovězených karet“ také ve čtyřech typech. Tyto karty na sobě mají vyobrazení švába. Všechny tyto karty se společně zamíchají a rozdělí mezi hráče. Během svého kola hráč vždy zahraje vrchní kartu ze svého balíčku do centrální odhazovací hromádky, přičemž musí říci název zeleniny, kterou hraje, například „Papričky!“. Jsou však případy, kdy naopak nesmí:

  • Pokud jeho zahraná zelenina je stejná jako předchozí zahraná zelenina, hráč musí zalhat.
  • Pokud jeho zahraná zelenina je stejná jako taková, kterou řekl hráč před ním (který totiž mohl lhát), tak hráč musí také zalhat.
  • Pokud zahraje „zapovězenou kartu“, na které je usrkávající šváb, musíte srknout a další hráč zahájí novou odhazovací hromádku vedle té předchozí, takže „zapovězené karty“ jsou vždy vidět.
  • Pokud jeho zahraná zelenina je stejná, jako viditelná „zapovězená karta„, hráč musí srknout, pokud poslední hráč, který onou kartou uzavřel hromádku předtím nesrknul – v tom případě musí říci „Mmmm.“

Jakmile uděláte chybu, zaseknete se či zakoktáte, ihned berete všechny doposud zahrané karty. Vyhrává první hráč, kterému dojdou karty na ruce. Hru je možno kombinovat se hrou Švábí salát.

 

Počet hráčů: 2 -6
Věková skupina: 8+
Doba hraní: 10 min

Nová, nerozbalená.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětská
Doba hraní: 10 min
Počet hráčů: 2 -6
Věková skupina: 8+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: