Senators – ANG

Kód: 2961
Neohodnoceno
599 Kč –20 %
Senators – ANG
599 Kč –20 % 479 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Je pozdní republikánské období Říma a vy jste vůdcem jedné z frakcí ve městě, která soupeří o moc v senátu. Zvyšujete své bohatství skupováním zdrojů a následně využíváte svého postavení k jejich prodeji státu za tučné zisky. Za získané peníze si pak "kupujete" další senátory, čímž ovládáte ještě více hlasů...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Je pozdní republikánské období Říma a vy jste vůdcem jedné z frakcí ve městě, která soupeří o moc v senátu. Zvyšujete své bohatství skupováním zdrojů a následně využíváte svého postavení k jejich prodeji státu za tučné zisky. Za získané peníze si pak "kupujete" další senátory, čímž ovládáte ještě více hlasů v senátu. Řím je neustále v konfliktu a vy víte, že v určitém okamžiku války zesílí natolik, že se Senát rozhodne centralizovat moc a jmenovat jediného vůdce. V tu chvíli se vůdce frakce s největším počtem senátorů stane císařem.

Senátoři se nejlépe popisují jako soupeřivá hra s nabídkami. Hráči vydělávají peníze tím, že nakupují suroviny v aukci, vymáhají je od ostatních hráčů a pak je prodávají v sadách do banky. Peníze jsou potřeba na podporu válek, obranu proti agresivním nabídkám a hlavně na nákup dalších senátorů. Hra trvá proměnlivý počet tahů a po odhalení čtvrté války okamžitě končí. V tu chvíli vyhrává hráč, který má nejvíce senátorů.

Ve svém tahu si hráč nejprve dobere kartu události z balíčku a poté provede jednu ze tří akcí: a) zahájí dražbu tím, že dá nové karty na prodej, b) vyláká karty od ostatních hráčů, nebo c) zpeněží sady karet a nakoupí nové senátory. Hra je jednoduchá, relativně krátká a vysoce interaktivní. Klíčová rozhodnutí jsou jak taktická - jak ocenit karty v aukci a jak přihazovat za války, deficity a další události vzhledem k vaší relativní pozici -, tak strategická: volba, které senátory sbírat a jak dlouho budovat sady, versus kdy zpeněžit a koupit senátory.

Všichni neustále uzavírají transakce a hra integruje různé systémy dražeb, včetně otevřené postupné nabídky (jako v mnoha hrách typu worker placement) při tržních aukcích, slepé nabídky při válkách, inovativní vysoké/nízké slepé nabídky při rozpočtových deficitech, holandské aukce při příchodu nových senátorů a nabídky "shotgun" (podobné hrám Kuhhandel nebo Medici versus Strozzi), když se hráči navzájem vydírají.


Počet hráčů: 3 - 5
Věková skupina: 12+
Doba hraní: 45 min


Nová. ANG

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní
Doba hraní: 60 min
Počet hráčů: 3 - 5
Věková skupina: 12+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: