Neanderthal: Lovci mamutů

Kód: 2503
Neohodnoceno
629 Kč –10 %
Neanderthal: Lovci mamutů
629 Kč –10 % 566 Kč
Nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Nacházíme se před 43 000 lety v Evropě, v době ledové. Stáváte se jedním ze tří druhů – neandertálcem, kromaňoncem nebo archaikem – a snažíte se přežít v tehdejších drsných podmínkách. Své lovce vysíláte, aby lovili pleistocenní megafaunu, a přitom se snažili vyhnout predátorům. Starší vašeho druhu se zaměřují na...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Nacházíme se před 43 000 lety v Evropě, v době ledové. Stáváte se jedním ze tří druhů – neandertálcem, kromaňoncem nebo archaikem – a snažíte se přežít v tehdejších drsných podmínkách. Své lovce vysíláte, aby lovili pleistocenní megafaunu, a přitom se snažili vyhnout predátorům. Starší vašeho druhu se zaměřují na rozdělávání ohně, nové vynálezy nebo domestikaci zvířat. Ženy posíláte sbírat potravu nebo učit děti nová slova. Ženy zároveň mají unikátní schopnost, která umožňuje propojit jednotlivá řečová centra mozku. Mozek se tak stane „jazykově průchozím“ a umožní abstraktní myšlení, díky němuž váš druh zažehne kulturní revoluci. Volíte si mezi promiskuitním, harémovým nebo párovým sexuálním chováním a s tím souvisí i způsob získávání zdrojů. Komu se podaří zvítězit?
Hra využívá mechanismu umisťování jednotlivých lovců příslušného druhu k různým činnostem (worker placement), kombinovaného s vyjednáváním, komunikací, dražbou a s vlivem náhody, jejíž dopady lze efektivně eliminovat. Dochází k živé interakci mezi hráči, kteří si vzájemně mohou jak škodit, tak pomáhat. Zároveň se dozvíte mnoho zajímavostí z tehdejší doby, ať už o pralidech a jejich vývoji, nebo o živočiších, kteří tehdy žili. Tuhle deskovku můžete hrát až ve třech hráčích, ale užijete si ji i sami – tedy buď hrajete za všechny tři druhy a snažíte se spolupracovat, nebo pouze za jeden druh a vaším úkolem je jednoduše přežít.
Oproti anglické verzi jsou pravidla v české mutaci hry aktualizovaná dle poslední elektronické verze a doplnili jsme pro vás variantu hry pro jednoho hráče pouze s jedním druhem, která v původních pravidlech chybí. Opravili jsme rovněž drobné chyby na hracích kartách.
Hra byla v roce 2015 nominována v kategorii nejlepší sólo hra na serveru BoardGameGeek.com

 

 

Počet hráčů: 1 – 3
Věková skupina: 12+
Doba hraní: 90 min


Nová, nerozbalená.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dávnověk
Doba hraní: 90 min
Počet hráčů: 1 - 3
Věková skupina: 14+
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: