Jedním slovem

Kód: 2032
Neohodnoceno
649 Kč –13 %
Jedním slovem
649 Kč –13 % 559 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Jedním slovem je kooperativní slovní hra. Příprava hry: Na začátku hry hráči zamíchají hrací karty. Třináct z nich položí doprostřed stolu jako hrací balíček, zbytek karet vrátí do krabice. Dále si každý hráč vezme jeden fix a stojánek, který slouží zároveň jako mazací tabulka. Průběh hry: Hráči se pravidelně střídají...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Jedním slovem je kooperativní slovní hra.

Příprava hry:

Na začátku hry hráči zamíchají hrací karty. Třináct z nich položí doprostřed stolu jako hrací balíček, zbytek karet vrátí do krabice. Dále si každý hráč vezme jeden fix a stojánek, který slouží zároveň jako mazací tabulka.

Průběh hry:

Hráči se pravidelně střídají v roli hadače. Hadač vezme kartu z balíčku a postaví jí do svého stojánku rubem k sobě a lícem k ostatním hráčům. Na kartě jsou slova očíslovaná od 1 do 5 a proto i hadač zvolí jedno z těchto čísel. Jeho úkolem je uhádnout příslušné slovo.

Ostatní hráči, aniž by mezi sebou jakkoli komunikovali, napíší na své stojánky jednoslovné nápovědy. Ještě než je ukáží hadači, tak je mezi sebou porovnají. Pokud někteří hráči napsali stejné slovo, tak své stojánky nechají zakryté. Ostatní hráči odkryjí své nápovědy hadači. Ten se poté pokusí zadané slovo uhádnout. Na to má jediný pokus.

Pokud je hadač úspěšný hádaná karta se odloží na odkladácí hromádku. Pokud se hadač splete, karta se vrátí do krabice a s ní i jedna další karta z balíčku. Hadač se může svého tipu vzdát a v takovém případě se do krabice vrací pouze hádaná karta.

Konec hry:

Hra končí, když je hrací balíček prázdný. Hráči pak spočítají získané karty a počet porovnají s tabulkou v pravidlech. Nejvyšší dosažitelné skóre je pochopitelně rovno 13 bodům.

Počet hráčů: 3 – 7
Věková skupina: 8+
Doba hraní: 20 min

Nová, nerozbalená.

Jak hrát: https://www.youtube.com/watch?v=L8A7vLlwtkM
 

Doplňkové parametry

Kategorie: KDH Fénix
Doba hraní: 20 min
Počet hráčů: 3 – 7
Věková skupina: 8+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: