Hobit

Kód: 1919
Neohodnoceno
999 Kč
Nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Staňte se jedním z trpaslíků a doprovoďte Bilba na jeho cestě z Kraje až k Osamělé hoře. Dejte ale pozor! Po cestě na vás čeká mnoho nástrah, které budete muset vyřešit a dostat se k hoře dřív, než z ní vyletí strašlivý drak Šmak a spálí Jezerní město na popel....

Detailní informace

Detailní popis produktu


Staňte se jedním z trpaslíků a doprovoďte Bilba na jeho cestě z Kraje až k Osamělé hoře. Dejte ale pozor! Po cestě na vás čeká mnoho nástrah, které budete muset vyřešit a dostat se k hoře dřív, než z ní vyletí strašlivý drak Šmak a spálí Jezerní město na popel.

Kooperativní hra Hobit je určená pro 2-5 hráčů od 10 let, kteří hrají za jednotlivé trpaslíky. Každý hráč si na začátku vezme svou desku, na níž jsou tři sloupečky symbolizující chytrost, sílu a štěstí. Na ní umístí kostičky do základních pozic a během hry pak může jednotlivé dovednosti zlepšovat.

Na velké hrací deske je zobrazena cesta vedoucí skrze 4 zastávky jimiž je bitva se skřety, útok vrrků, únik lesním elfům a Jezerní město. Bilbova figurka se umístí do Dna pytle a Šmakova na Osamělou horu. Hráči hrajé za své postavy trpaslíků, ale zároveň všichni pohybují i figurkou Bilba. Ačkoli trpaslíci spolupracují, každý se zároveň snaží získat pro sebe co nejvíce diamantů.

Na začátku hry proběhne dražba, v níž se soupeří o pořadí, v jakém budou hráči táhnout Bilbovou figurkou. Jakmile se ve hře dostanou na políčko setkání, musí otočit kartu dobrodružství a splnit úkol, jenž jim zadá. Pokud se to prvnímu hráči nepovede, pokouší se o to postupně ostatní. Ten, kdo je nakonec úspěšný, za to také získá patřičnou odměnu. V případě, že se nepodaří úkol splnit nikomu, popoletí Šmakova figurka o jedno políčko blíž k Esgarothu a pokud se dostane až do něj, končí hra okamžitou prohrou.

V okamžiku, kdy hráči splní všechna dobrodružství a dostanou se na konec herní plochy je hra u konce. Zvítězí trpaslík, jemuž se cestou podařilo získat nejvíce drahokamů.

Hra není nijak obtížná ani časově náročná a zabaví se u ní celá rodina. Potěší příjemnou kreslenou grafikou, která snadno navodí osobitou atmosféru Středozemě.

 

Počet hráčů: 2 – 5
Věková skupina: 10+
Doba hraní: 45 min

Nová, nerozbalená.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fantasy
Doba hraní: 45 min
Počet hráčů: 2 – 5
Věková skupina: 10+
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: