Hacienda – ANG, CZ pravidla

Kód: 1870
Neohodnoceno
899 Kč –37 %
Hacienda – ANG, CZ pravidla
899 Kč –37 % 559 Kč
Nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Ve hře Hacienda se v roli farmářů snažíte rozšiřovat svá stáda na jihoamerických pampách a přivádět je na co největší počet tržišť v Argentině. K dispozici má každý hráč 3 akce, během nichž může nakupovat karty zvířat nebo terénu, které umožňují založit či rozšířit stádo nebo zabrat území. Koupit je...

Detailní informace

Detailní popis produktu


/

Ve hře Hacienda se v roli farmářů snažíte rozšiřovat svá stáda na jihoamerických pampách a přivádět je na co největší počet tržišť v Argentině.

K dispozici má každý hráč 3 akce, během nichž může nakupovat karty zvířat nebo terénu, které umožňují založit či rozšířit stádo nebo zabrat území. Koupit je možné také extra bonusy – haciendu nebo dílky s vodní plochou, kteréžto přinášejí ve hře dodatečné vítězné body. Cílem hry je tedy mít na konci nejvíce těchto bodů.

Hra obsahuje 2 balíčky karet. Jedna sada zobrazuje různé typy terénů na herním plánu, druhá pro změnu obrázky zvířat (prase, ovce, kráva a kůň). 4 karty z obou balíčků jsou vždy vyloženy obrázkem nahoru (stojí 3 pesos), zbytek pak tvoří hromádku karet otočených obrázkem dolů (nákup za 2 pesos).

Hráči používají získané karty, aby položili své žetony na příslušné symboly terénu na hracím plánu nebo aby položili žetony zvířat ve své barvě na políčko s pampou. Zvířata stejného typu tvoří stádo a pokaždé, když je stádo přivedeno na tržiště, získává majitel pesos dle velikosti stáda a délky území, které se stáda dotýká.

Speciální bonusové díly (hacienda a dílky s vodní plochou) stojí 12 pesos. Dílky s vodní plochou je možné umístit na volná pole s pampou, přičemž hráči obdrží při hodnocení 1 vítězný bod za každý svůj žeton (území či zvířete), které se vodní plochy dotýká. Haciendu je možné umístit na vlastní stádo či pozemky, čímž dochází k dodatečnému zisku 1 vítězného bodu za každý dílek.

Hráč také může zvolit akci sklizeň, položit žeton sklizně na své území a získat tak dodatečné pesos.

Hacienda však není jen o penězích. K bodování dochází zhruba v polovině hry a také na jejím konci. Body jsou přidělovány za počet připojených tržišť, za počet zvířat ve stádech, za souvislá území (minimálně 3 žetony). Oceněny jsou také haciendy a vodní plochy.

Hrací plán je oboustranný. Jedna mapa má tvar klasické psí kosti, zatímco druhá je asymetrická.

Hra je v angličtině s CZ pravidly.

 

Počet hráčů: 2 – 5
Věková skupina: 10+
Doba hraní: 60 min

Hra je v ANG s CZ pravidly.

Doplňkové parametry

Kategorie: Budovatelská
Doba hraní: 60 min
Počet hráčů: 2 – 5
Věková skupina: 10+
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: