Conquest: TLAoK: Hundred Kingdoms: Steel Legion - ANG

Kód: 1504
Neohodnoceno
1 099 Kč –27 %
Conquest: TLAoK: Hundred Kingdoms: Steel Legion - ANG
1 099 Kč –27 % 799 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Hundred Kingdoms Steel Legion je rozšíření k základní hře.Role ve hře● Role na bojišti: těžká úderná pěchota● Třída: Těžká● Typ: Těžká síla Těžká pěchota"Zapomeňte na jejich výcvik. Zapomeňte na jejich zbroj, zbraně a skutečnost, že vaši nejlepší byli vycvičeni jejich nejhoršími. Pamatuj si jen jedno, drahý bratranče: když se Ocelová...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Hundred Kingdoms Steel Legion je rozšíření k základní hře.

Role ve hře

● Role na bojišti: těžká úderná pěchota
● Třída: Těžká
● Typ: Těžká síla Těžká pěchota


"Zapomeňte na jejich výcvik. Zapomeňte na jejich zbroj, zbraně a skutečnost, že vaši nejlepší byli vycvičeni jejich nejhoršími. Pamatuj si jen jedno, drahý bratranče: když se Ocelová legie pohne, králové padnou."
- Vévoda Anghelus, nyní král Anghelus I. z Munlinu

V době, kdy Ota IV. zemřel, bylo v poli šest císařských legií: Zlatá legie, Ocelová legie, Diamantová legie, Legie popela, Legie kouře a Stříbrná legie. V následném chaosu byly všechny kromě dvou na příkaz císařské konkláve rozpuštěny. Jediným pozůstatkem těchto kdysi mocných institucí jsou nyní válečné akademie v Argemu.

Přežití Zlaté legie bylo zajištěno její klíčovou rolí při udržování suverenity a nezávislosti císařské mincovny. Ocelová legie naopak přežila díky jednoduchému způsobu, odmítla se rozpustit. Utábořili se na Klájských polích v Argemu a vyhlásili ultimátum: Budete se zodpovídat pouze císaři. Dokud na Dutý trůn opět nezasedne císař, budou sloužit Říši. Navzdory výhrůžkám a odsouzením ze strany členů konkláve nebyl nikdo natolik pošetilý, aby jejich postoj zpochybnil. Než se situace mohla vyhrotit, konkláve souhlasila se zřízením úřadu císařského komořího a Ocelová legie od té doby garantuje nedotknutelnost Argemu, císařského hlavního města a úřadu císařského komořího.

Ocelová legie je jednou z nejstarších ozbrojených sil v Teliské říši. Název je odvozen od legendárních legií Starého dominia a pochází z dob prvních profesionálních armád nasazených císařem. Pouze řády se mohou pochlubit slavnější minulostí. Když Ocelová legie převzala roli strážců říše a garantů komořího, opustila své tradiční zbraně a vyzbrojila se velkými meči, tradičními ceremoniálními zbraněmi Diamantové legie, dnes již zaniklé císařovy osobní stráže. Tímto činem se Ocelová legie stala posledním přežívajícím spojovacím článkem mezi slavnou vojenskou historií dynastie Armatellum a dnešními Sto královstvími.

Ocelová legie je nejbohatší a nejmocnější žoldnéřskou společností v Impériu, protože nemá císaře. Své služby prodávají ve velkém, ale pouze rodinám, které vedou válku mimo Říši nebo mají casus belli uznaný císařskou konkláve. Jejich bohatství je doplněno stálou smlouvou s úřadem císařského komořího o ochraně Argemu před všemi útočníky. Šlechtici považují tuto smlouvu za pouhý trik, za mechanismus, kterým úřad komořího podporuje jednoho z nejsilnějších a nejvěrnějších spojenců císařského mandátu pod rouškou neutrality. Dosud žádný šlechtický rod nebyl ochoten se Ocelové legii z těchto ani jiných důvodů přímo postavit.

Obsah krabice


● 12 plastových miniatur (s možností vyrobit 2 velitelské modely)
● 3 plastové stojany pro pěchotu
● 12 plastových podstavců pro pěchotu
● 1 velitelská karta


Hra je v angličtině. Figurky jsou nesestavené a nenabarvené.


Počet hráčů: 2 – 2

Věková skupina: 14+

Doba hraní: 90 min


Nová, nerozbalená.
Hra je v angličtině.

Doplňkové parametry

Kategorie: 2 hráči
Doba hraní: 90 min
Počet hráčů: 2 – 2
Věková skupina: 14+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: