Conquest: TLAoK: Hundred Kingdoms: Men at Arms - ANG

Kód: 1499
Neohodnoceno
1 099 Kč –27 %
Conquest: TLAoK: Hundred Kingdoms: Men at Arms - ANG
1 099 Kč –27 % 799 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Hundred Kingdoms Men at Arms je rozšíření k základní hře."Nejsme tu žádná geronéská žoldácká špína, chlapče. Ze smrti nevyděláváme mince, mrtvé neokrádáme ani neloupíme. Jsme profesionálové. Švadleny šijí oblečení, kováři vyrábějí zbraně a nástroje, truhláři nábytek. Jsme ozbrojenci a naším řemeslem je válka. "Většinu ozbrojených sil v dnešních Sto královstvích...

Detailní informace

Detailní popis produktu


 • Hundred Kingdoms Men at Arms je rozšíření k základní hře.

 • "Nejsme tu žádná geronéská žoldácká špína, chlapče. Ze smrti nevyděláváme mince, mrtvé neokrádáme ani neloupíme. Jsme profesionálové. Švadleny šijí oblečení, kováři vyrábějí zbraně a nástroje, truhláři nábytek. Jsme ozbrojenci a naším řemeslem je válka. "

  Většinu ozbrojených sil v dnešních Sto královstvích tvoří dobře vybavení profesionální vojáci zvaní muži ve zbrani. V počátcích Sto království se tito muži nazývali seržanti a byli podřízeni svým feudálům. Za své služby dostávali pozemky, obvykle jako vojáci v panské družině. Toto výsadní postavení jim umožnilo nejen získat kvalitní zbraně a zbroj, ale také se vycvičit v používání meče, který byl dříve vyhrazen pouze šlechtě. To vedlo k vytvoření pozemkové elity, šlechty, jejíž postavení bylo vyšší než postavení svobodných pánů, ale stále nižší než postavení šlechty. Byli to vojáci, s nimiž Karel Armatellum budoval svou říši.

  S postupem času a vznikem Sto království se od této staromódní feudální služby pomalu upouštělo. Seržanti byli vázáni ke své půdě a rostoucí vojenské potřeby říše již nemohli uspokojovat muži, kteří nemohli cestovat nebo budovat dlouhodobé posádky, protože se museli starat o svá pole. Rytířská daň, platba pánovi místo vojenské služby, se stala normou a profesionální vojáci, kteří bojovali za mince, rychle zaplnili mezeru. Stará pozemková šlechta se snažila odlišit od těchto nově příchozích a vytvořila termín "man-at-arms".

  Zbaveni nutnosti pracovat a chránit svou půdu se zbrojnoši mohli soustředit pouze na bojové umění. To jim umožňovalo vyrážet na delší tažení a cestovat za prací, aby měli vycvičené muže k dispozici všichni velitelé, kteří měli dostatek peněz na zajištění jejich služeb. Ačkoli se jednalo o různé žoldnéřské oddíly až po dobře vycvičené a zkušené jízdní rytířské gardy velkých šlechtických rodů, neustálé válečné akce eliminovaly neschopné a dvojsmyslné a učinily ze zbrojnošů páteř válečné mašinérie Sto království.

 • Obsah krabice

  ● 12 plastových miniatur (s možností výroby 2 velitelských modelů),
  ● 3 plastové stojany pro pěchotu
  ● 12 podstavců
  ● 1 velitelská karta

Hra je v angličtině. Figurky jsou nesestavené a nenabarvené.


Počet hráčů: 2 – 2

Věková skupina: 14+

Doba hraní: 90 min


Nová, nerozbalená.
Hra je v angličtině.

Doplňkové parametry

Kategorie: 2 hráči
Doba hraní: 90 min
Počet hráčů: 2 – 2
Věková skupina: 14+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: