Blox

Kód: 1274
Neohodnoceno
888 Kč
Nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Blox je abstraktní hrou odehrávající se na modulární čtyřsegmentové desce s různobarevnými políčky. Na začátku hry se na některých políčcích nacházejí věže složené z bloků (odtud název Blox). Hra se odehrává na 4 fáze, v rámci fází se pak odehrávají jednotlivé tahy hráčů. Hráči během svých tahů používají karty. Karty...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Blox je abstraktní hrou odehrávající se na modulární čtyřsegmentové desce s různobarevnými políčky. Na začátku hry se na některých políčcích nacházejí věže složené z bloků (odtud název Blox).

Hra se odehrává na 4 fáze, v rámci fází se pak odehrávají jednotlivé tahy hráčů. Hráči během svých tahů používají karty. Karty obsahují barvy, které představují jednak barvy políček na herním plánu a jednak barvy bloků věží. Pomocí zahraných karet vykonají hráči běhěm svého tahu jednu z následujících akcí:

  • nasazení hráčovy figurky do hry – figurka se zastaví na prvním volném políčku, které odpovídá barvě zahrané karty
  • pohyb figurkou – figurka se pohne libovolným směrem až na políčko, které odpovídá barvě zahrané karty
  • zničení veže – hráčova figurka musí mít „přímý výhled“ na ničenou věž. Hráč zahraje z ruky všechny karty, které počtem a barvou odpovídají blokům tvořících věž. Hráč si bloky ponechává před sebou a získává body odpovídající výšce věže.
  • stavba věže – hráčova figurka je nahrazena stavěnou věží. Hráč může použít stavební bloky jen z jím zbořených věží. Novou věž postaví zahráním karet, které opět počtem a barvou odpovídají blokům, ze kterých věž staví. Za postavení získá hráč opět body odpovídající výšce věže.
  • odstranění soupeřovy figurky – stojí hráče zahrání tří karet odpovídající barvou políčku, na kterém se soupeřova figurka právě nachází.
  • výměna karet – hráč si místo vykonání akce vymění libovolný počet držených karet.

Po celou hru se aplikuje pravidlo 7 bloků – má-li hráč před sebou 7 a více bloků, nemůže zbořit žádnou věž do doby, než tento počet sníží – např. postavením vlastní věže.

Hra končí na konci 4. fáze v okamžiku, kdy na herním plánu zbývá poslední čtyřbloková věž. Vítězí hráč s největším počtem bodů.


Počet hráčů: 2-4
Věková skupina: 8+
Doba hraní: 45 min

Jazykově nezávislá, česká pravidla přiložena.

Doplňkové parametry

Kategorie: Abstraktní
Doba hraní: 45 min
Počet hráčů: 2-4
Věková skupina: 8+
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: