Arrivée

Kód: 1184
Neohodnoceno
399 Kč –15 %
Arrivée
399 Kč –15 % 339 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Pro všechny aktivní i pasivní milovníky cyklistických závodů je tady hra od českých Tony games. V ní si můžete simulovat závody všech 3 cyklistických nej – Giro, Tour a Vueltu. A nejen jich, ale mnoho dalších jedno- i víceetapových závodů. Hrací plán obsahuje silniční díly, které představují různé povrchy –...

Detailní informace

Detailní popis produktu


Pro všechny aktivní i pasivní milovníky cyklistických závodů je tady hra od českých Tony games. V ní si můžete simulovat závody všech 3 cyklistických nej – Giro, Tour a Vueltu. A nejen jich, ale mnoho dalších jedno- i víceetapových závodů. Hrací plán obsahuje silniční díly, které představují různé povrchy – rovinka, kopec, sjezd, jízda po kostkách. Z těch se následně sestavuje etapa. Při stavění etapy se může vycházet z reálných tratí tzn. že staví se podle 65 návrhů tratí, jež obsahuje hra (další zdarma ke stažení na webu).

Tyto předpřipravené etapy mají strukturu odpovídající skutečným etapám z velkých závodů (např. byly hned v době olympiády v Londýně k dispozici olympijské tratě pro časovku i závod jednotlivců). Anebo můžete stavět tratě vlastní.

Jednotlivé díly silnice mají uprostřed pruhovanou dělicí čáru a tyto úseky nahrazují klasické čtverečky či hexy. Pro pohyb se využívá kostek za využití karet a „cyklistických“ specialit (jízda v háku ap.). Hráči tahnou vždy po jednotlivých kolech. Pořadí tahu v každém kole určuje pořadí na trati a pokud je více hráčů na témže políčku rozhodují další „podpravidla“(žlutý trikot, zelený ap.) Hází se dvěma hexa kostkami a jejich součet určuje o kolik by mohl hráč táhnout. K tomu se vyhodnocují podmínky (povrch, počasí atd.).

Následující hráč se také může rozhodnout pro jízdu v háku(nehází) pokud to situace umožňuje. Nebo pokus o uník…vše zaleží podobně jako v klasické cyklistice na terénu a situaci na trati. Každý hráč ovládá celý tým – 3 cyklisty s doprovodným vozidlem. Takže je možné využívat i další „finesy“ – blokovaní jezdců, úniky, pády, zranění a jízda zraněného. Součástí etap jsou samozřejmě rychlostní a vrchařské prémie. To vše se pak uplatní při boji o jednotlivé trikoty – vedoucí jezdec, vrchař, sprinter, jezdec do 25let…

Po skončení etapy se výsledky převedou na časovou hodnotu, čímž se stanoví pořadí a časové odstupy jednotlivých cyklistů v průběhu etapového závodu (stejně jako např. ve velké Tour). K dispozici jsou i časovka a časovka družstev. Vítězem se stává cyklista hráče, který po projetí všech etap daného závodu má nejnižší celkový čas.

Součástí hry je i CD do PC, kde v programu můžete přehledně zaznamenávat výsledky etap. Takže za den můžete jet třeba 1-5 etapu a další den např. 6-11. CD také obsahuje program na simulování počasí, což do způsobu jízdy přináší další rozšiřující prvek.

Počet hráčů: 2 – 5
Věková skupina: 10+
Doba hraní: 60 min

Nová, nerozbalená.

Doplňkové parametry

Kategorie: KDH Fénix
Doba hraní: 60 min
Počet hráčů: 2 – 5
Věková skupina: 10+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: