Hannibal & Hamilcar – DE, CZ pravidla

Kód: 1883
Neohodnoceno
2 199 Kč –40 %
Hannibal & Hamilcar – DE, CZ pravidla
2 199 Kč –40 % 1 299 Kč
Nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Hannibal & Hamilcar je sada dvou her, které vyprávějí příběh epického boje mezi starověkým Římem a Kartágem. Hannibal & Hamilcar: Rome vs Carthage je edice vydaná k dvacetiletému výročí klasické asymetrické, kartami poháněné hry o válce mezi starověkým Římem a Kartágem Hannibal: Rome vs Carthage. Hra zobrazuje konflikt dvou antických...

Detailní informace

Detailní popis produktu


/

Hannibal & Hamilcar je sada dvou her, které vyprávějí příběh epického boje mezi starověkým Římem a Kartágem.

Hannibal & Hamilcar: Rome vs Carthage je edice vydaná k dvacetiletému výročí klasické asymetrické, kartami poháněné hry o válce mezi starověkým Římem a Kartágem Hannibal: Rome vs Carthage. Hra zobrazuje konflikt dvou antických supervelmocí z klasické clausewitzianské perspektivy, podle které si přistupuje k válečným operacím až v okamžik, kdy není jiného způsobu, jak dosáhnout politické dominance.

Hra Hannibal byla navržena světoznámým tvůrcem Markem Simonitchem. Navíc tato výroční edice hry obsahuje nové scénáře a herní varianty. Některé herní mechaniky byly zjednodušeny, nicméně ve výsledku je hra věrná svému klasickému předobrazu. Hra Hannibal vyhrála množství cen (včetně té pro nejlepší hru pro dva hráče a nejlepší válečnou hru) a v kategorii válečných her na celosvětové deskoherní databázi Boardgamegeek je momentálně na 13. místě.

Původní pravidla a komponenty byly vylepšeny Markem Simonitchem a Jaro Andruszkiewiczem. Vývojový tým vydavatele Phalanx pak původní hru opatrně a pečlivě aktualizoval. Ta se tak nyní hraje jednodušeji a rychleji. Získala také novou grafickou podobu. Původní hra pak je ještě obohacena přidáním dvou nových rozšíření: Sun of Macedon a Price of Failure. Ty je možná dokoupit jako samostatné produkty. V této výroční edici hry pak nalezneme nové scénáře, herní varianty, grafické zpracování, miniatury, nové speciální kostky, bonusové karty a oboustrannou pevnou herní mapu. Ta má z jedné strany mapu pro hru Hannibal a na druhé pro hru Hamilcar.

Hamilcar je hra zasazená do období První Punské války a s Hannibalem sdílí stejné komponenty i herní mechaniky. Přináší však novinku v podobě mechanismů pro námořnictvo, včetně námořních bitev. Oba hráči v ní povedou spolu válku, kterou lze popsat nejlépe jako konflikt mezi slonem a velrybou, kdy se světová námořní velmoc bude muset utkat armádami národa, jež se orientuje spíše na pozemní boj. Cíl Říma zde bude prolomit nepřátelskou obrannou linii mezi ostrovy Sicílie, Korsika a Sardinie, která svírá Apeninský poloostrov.

V obou hrách budou hráči využívat rozličnými způsoby své strategické karty. S nimi budou moci pohybovat generály, najímat nové jednotky, posilovat již existující armády, získávat politickou nadvládu nad provinciemi a přinášet do hry historické události. Když se pak na bojišti střetnou nepřátelské armády, vítěz se vyhodnotí skrze bitevní karty. V obou hrách se budou hráči snažit získat dominanci na vojenské i politické frontě.

Hra je v angličtině s CZ pravidly.

 

Počet hráčů: 2 – 2
Věková skupina: 14+
Doba hraní: 180 min

Nová, nerozbalená.
Hra je v ANG s CZ pravidly.

Doplňkové parametry

Kategorie: 2 hráči
Doba hraní: 180 min
Počet hráčů: 2 – 2
Věková skupina: 14+
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: